Atrakcje w okolicy

 
Bohaterski Wypoczynek Atrakcje

Grodno

Białoruś zdecydowanie nie jest w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych wśród turystów krajów na świecie. Zazwyczaj zaglądają tu osoby ciekawe tego, co się kryje w kraju, który wydaje się być odcięty od reszty Europy, choć oczywiście jest jej częścią. Ponadto okazuje się, że to nie Mińsk czy Brześć, a właśnie . Grodno powinno zainteresować Polaków z kilku powodów: przyjazd tu to z jednej strony przełamanie niektórych stereotypów na temat naszych wschodnich sąsiadów, ale też spora dawka historii, którą widać na każdym kroku. Przekonacie się o tym decydując się na samodzielny wyjazd lub udział w zorganizowanej grupie turystycznej, do której można dołączyć przez lokalne biuro turystyczne.
Bohaterski Wypoczynek Atrakcje

Biebrzański Park Narodowy

Biebrzański Park Narodowy to największy Park w Polsce o powierzchni 592,23 km², położony na terenach Kotliny Biebrzańskiej w województwie podlaskim. Siedziba Parku znajduje się w Osowcu-Twierdzy, gmina Goniądz. Obejmuje dolinę Biebrzy począwszy od ujścia Niedźwiedzicy do Biebrzy, a skończywszy na ujściu Biebrzy do Narwi.
Bohaterski Wypoczynek Atrakcje

Wigierski Park Narodowy

Wigierski Park Narodowy jest jednym z największych polskich Parków Narodowych. Na jego terenie znajdują się liczne szlaki turystyczne zarówno wodne, jak i lądowe, w tym także przystosowane dla zwiedzających na rowerach. Łączna długość szlaków turystycznych Wigierskiego Parku Narodowego wynosi 190 kilometrów. Powierzchnia Parku to 14988 ha z czego 623 ha jest pod ścisłą ochroną. Wyjątkowa uroda tutejszych krajobrazów przyciąga turystów z całego świata.
Bohaterski Wypoczynek Atrakcje

Spływy kajakowe Czarną Hańczą, Rospudą oraz Kanałem Augustowskim

Spływy kajakowe to doskonała atrakcja dla młodszych i starszych turystów, którzy decydują się na odwiedziny wschodnich krańców Polski. W okolicy mamy kilka rzek, które można spłynąć kajakiem. Należą do nich między inny słynna Rospuda, czy Czarna Hańcza. Spływ można zorganizować na własną rękę wypożyczając kajak w jednej z wielu lokalnych, profesjonalnie wyposażonych w nowoczesny sprzęt wypożyczalni lub skorzystać z bogatej oferty firm organizujących taki rodzaj spędzenia wolnego czasu podczas urlopu.
Bohaterski Wypoczynek Atrakcje

Wędkowanie

Okoliczne akweny wodne oraz przyległa do obiektu rzeczka Pierstunka dają możliwość wędkowania zarówno z brzegu jak i z łódki. Na oddalonym o kilka kilometrów od Bohaterskiego Wypoczynku jeziorze Muły można za niedużą opłatą wypożyczyć łódkę oraz wykupić jednodniowe pozwolenie wędkarskie uprawniające do czerpania frajdy z wędkowania i walki z dużymi okazami. Do najpopularniejszych gatunków ryb występujących w pobliskich jeziorach zalicza się: okoń, płoć, leszcz, ukleja, szczupak, sum, wzdręga oraz węgorz. Natomiast w niepozornej Pierstunce naszym gościom kilkukrotnie udało się złowić Sandacza oraz Pstrąga.
Bohaterski Wypoczynek Atrakcje

Liczne trasy rowerowe Green Velo

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo jest najdłuższym, spójnie oznakowanym szlakiem rowerowym w Polsce. To ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy (trasa główna 1887,5 km, trasy łącznikowe i boczne: łącznie 192 kilometry), którą od początku do końca przygotowano po to, aby dawała radość podróżowania i poznawania. Szlak wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie). Przebiega głównie po asfaltowych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu pojazdów, przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskiego (397 km), podlaskiego (598 km), lubelskiego (414 km), podkarpackiego (459 km) i świętokrzyskiego (210 km). Niemal 580 km (29% długości trasy) stanowią odcinki prowadzące przez tereny leśne, a 180 km (9% długości trasy) przypada na doliny rzek.
Bohaterski Wypoczynek Atrakcje

Rejsy statkiem po augustowskich jeziorach

Rejsy statkiem po augustowskich jeziorach to atrakcja, której nie można pominąć. Augustowska żegluga oferuje turystom krótsze i dłuższe rejsy po jeziorach na różnorodnych trasach. Taka forma wypoczynku to idealny czas na kontakt z naturą.
Bohaterski Wypoczynek Atrakcje

Mosty w Stańczykach

Konstrukcja zbudowana z pięciu przęseł wynosi 36,5 m wysokości oraz 180 m długości. Mosty łącza brzegi rzeki Błądzinki, a dzięki równoległemu ułożeniu przypominają rzymskie akwedukty. Są to elementy nieczynnej infrastruktury linii kolejowej łączącej Gołdap z Żytkiejmami.
Bohaterski Wypoczynek Atrakcje

Wilno

Wilno stanowi największe skupisko Polaków na Litwie. Pod względem turystycznym jest jednym z najciekawszych miejsc wschodniej i środkowej części Europy. Miasto pod względem powierzchni jest największe w krajach bałtyckich. Do 1795 było stolicą Wielkiego Księstwa Litewskiego w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a w latach 1922–1939 znajdowało się w granicach II RP. Można tu zauważyć większość stylów architektonicznych Europy – w stolicy Litwy zobaczymy budowle m.in. w stylu gotyckim, renesansowym czy klasycystycznym. Stare Miasto w Wilnie trafiło w 1994 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Gościnni mieszkańcy, dobre jedzenie i dziedzictwo historyczne przyciągają do Wilna tłumy turystów.
Bohaterski Wypoczynek Atrakcje

Suwałki

Suwałki są miastem w województwie podlaskim. Przez Suwałki biegną wody Czarnej Hańczy. Miasto powstało z osady założonej przez zakon kamedułów w XVII wieku. Nazwa miasta do dziś stanowi zagadkę dla językoznawców i choć wiemy, że pochodzi z języka Jaćwingów nie ustalono jej znaczenia. Obecnie Suwałki stanowią powiat grodzki, będąc jednocześnie siedzibą władz suwalskiego powiatu ziemskiego. Jest to jedno z najzimniejszych miejsc w kraju. Wśród atrakcji Suwałk możemy wymienić Park Konstytucji 3 Maja, pomnik Jana Pawła II, Park im. Marii Konopnickiej, Galerię Jednego Obrazu MDK, Ratusz miejski, Molennę starowierców, Muzeum Okręgowe i wiele innych. W suwakach na świat przyszli Andrzej Wajda, Maria Konopnicka i Alfred Kowalski.